Yaşam

Abdullah Özdemir: Yeni nesillere güzel bir Türkiye bırakmaya kararlıyız

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Atıklarınızı Eğlenceye Dönüştürün” etkinliğinde minikler hem atık konusunda duyarlı oldular hem de çok eğlendiler. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, 22 mahallede özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Yeni nesillere güzel bir Bağcılar ve Türkiye bırakmakta kararlıyız.”

Bağcılar Belediyesi, 30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü’nde çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için özel bir etkinlik düzenledi. Bu kapsamda Kapalı Çocuk Oyun Alanı’nda “Atıklarınızı Eğlenceye Dönüştürün” programında 5 anaokulundan 30 öğrenci öne çıktı.

Çevre mühendisleri yetiştirildi

İlk olarak Bağcılar Belediyesi çevre mühendisleri tarafından öğrencilere geri dönüşüm ve sıfır atık bahisleri hakkında bilgiler verildi. Daha sonra çevreci minikler yanlarında getirdikleri atıkları türlerine göre ayırarak taşınabilir çöp merkezlerine attı.

Bez çanta boyayıp oyunlar oynadılar

Eğitimin ardından çocuklar eğlenceli dakikalar geçirdi. Sıfır atık bez çanta baskı ve boyama yapan minikler, kapalı oyun alanında oyunlar oynadılar. Bu keyifli anlarda öğrencilere Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir eşlik etti.

1 milyon ağacın kesilmesini engelledik

Sıfır atık konusunda duyarlı bir belediye olduklarını ifade eden Özdemir, “22 mahallemizde Taşınabilir Atık Dağıtım Merkezimiz var. Ayrıca birinci sınıf bir atık toplama merkezi kurduk. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızdan sıfır atık belgemizi aldık. Okulları da bu sürece dahil ediyoruz. Çocuklar bu durumu anlar ve anlarlarsa ailelerinde şuurlu bir durum olmasını sağlamış oluruz. Bugün çocukların getirdiği atıkları ayrıştırarak atık olarak değil doğaya geri dönüşümünü sağlıyoruz. Belediyemizin ambalaj konusunda yürüttüğü çalışmalar sonucunda yaklaşık 1 milyon ağacın kesilmesinin önüne geçtik. Değerli bir sayı. Özellikle yeni nesillere güzel bir Bağcılar ve Türkiye bırakmaya kararlıyız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

karapinar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu