Haber

İstanbul’da 2,8 Milyon Liralık Sahte Temizlik Ürünü Ele Geçirildi

EDDA SÖNMEZ

İstanbul’un Tuzla ilçesinde ünlü markaları taklit eden piyasa değeri 2 milyon 880 bin lira olan sahte temizlik ürünü ele geçirildi. Operasyonda bir kişi gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Emniyet Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda, Tuzla ilçesinde üretilen ve halk sağlığını tehlikeye atan eserlerin bulunduğu ve bunların paketlenip markete kaldırıldığı öğrenildi. pazar. Polis ekipleri, 5 Ağustos’ta belirlenen adrese operasyon düzenledi.

Söz konusu adreste yapılan aramalarda, içi doldurulmuş ve ambalajlanmış, piyasa değeri yaklaşık 2 milyon 880 bin lira olan, üzerinde ünlü markaların logosu ve etiketi bulunan geçersiz eser ele geçirildi. 80 bini etiket, bini şişe kapağı, 500’ü doluma hazır boş şişe, 10 bin 920’si tamamlanmış çamaşır suyu olmak üzere toplam 92 bin 420 temizlik ürünü ve bileşeni ele geçirildi. Geçersiz eserler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinde sergilendi.

Operasyonda gözaltına alınan bir kişinin halen polis merkezinde olduğu bildirildi.

manavgat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu