Ekonomi

İYİ Parti’den seçim için ‘parmak boyası’ çağrısı

Millet İttifakı, aylarca süren müzakerelerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday gösterdi. DÜZGÜN Parti Sözcüsü ve Genel Lider Başdanışmanı Kürşad Güçlü, NTV canlı yayınında ittifakın gündeme ve yol haritasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için “Milleti için adım attı” diyen Güçlüli, “Herkesin kazanacağı bir formülü hayata geçirdik” dedi.

“En uygun atamalar yapılacak”

“Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Türkiye’de yeni bir dönemin umudunu Millet İttifakı’nın başarısıyla taşıdı. Ve milletimizde heyecan uyandırdılar. İlkeli duruşumuzda bir fark yoktu. Halkın bu tercihini milletimizin huzuruna sunmayı başardık” diyen Şiddet, “en uygun” atamaların seçimden sonra yapılacağını sözlerine ekledi.

CHP-HDP görüşmesi

CHP’nin HDP ile görüşmesi hakkında; AK Parti ile HDP’nin anayasa görüşmeleri sırasında ortada yaptıkları görüşmeye işaret eden Güçlüli, “CHP’nin veya diğer partilerin başka bir partiyle görüşmesinde bir sakınca yok” dedi.

Seçimlerde “parmak boyası kullanın” çağrısı

Zor seçimlerde “parmak boyası” kullanılmasını da davet etti. “Seçim güvenliği konusu büyük bir sorun” diyen Güçlü, “Öncelikle halkımızda bir güven algısı oluşturmamız gerekiyor. Gelin parmak boyasını da atlamayın. Gelin bunu gerçekleştirelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu