Teknoloji

Microsoft, Bing chatbot’u Windows 11’e entegre ediyor

Microsoft’un yapay zeka alanındaki atılımı çılgıncaydı ve şimdi zaman zaman ” akli dengesi yerinde olmayanBing, chatbot’a erişimi daha da kolaylaştırmayı planlıyor. ChatGPTdayalı ve Google’ın Bard sohbet robotuhızla dünyaya yaymaya çalıştığı yapay zeka destekli yeni Bing’in Windows 11 güncellemesi ile kullanıcıların beğenisine sunulacağını duyurdu. Doğrudan görev çubuğundan sohbet robotuna sınırsız erişim.

Yapay zeka destekli Bing, web ve taşınabilir uygulamalar kadar iyi çalışır. Bir arama metni girebilecek, bir konuşma başlatabilecek, soru sorup yanıt alabilecek ve içerik üretebileceksiniz. Microsoft bu yeniliği “ Windows’un büyük atılımı ” başlatıldı. Bu özelliği kullanmak için Bing Önizleme programına kayıtlı olmak gerekir.

Windows 11 güncellemesinin geri kalanı, daha sonra ele alacağımız diğer yeni eklemelere ve yeteneklere odaklanmaktadır. Bununla, Bing’in yapay zeka sohbet robotu Microsoft’un birçok çalışmasına entegre olmasına rağmen bazen tutarsız cevaplar verdiği de bir gerçek. Bu da şu anda tam olarak hazır olmadığı yorumlarını getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu