Haber

Tayland’da Bayram Namazına Yoğun İlgi

– Tayland’da bayram namazına büyük ilgi

BANGKOK – Tayland’ın başkenti Bangkok’ta Müslümanlar Ramazan Bayramı namazını Tayland İslam Merkezi’ndeki camide kıldı. Namaz için ayrılan alan tamamen dolarken, çok sayıda kişi namazını dışarıda kılmak zorunda kaldı.

Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar Ramazan Bayramı’nı kutluyor. Güneydoğu Asya ülkesi Tayland’ın başkenti Bangkok’ta Müslümanlar bayram namazı için Tayland İslam Merkezi’ne geldi. 3 bin kişilik kapasitesiyle ülkenin en büyük camilerinden biri olan Tayland İslam Merkezi’nde cemaate ayrılan alan tamamen dolarken, çok sayıda kişi namazlarını caminin dışında kılmak zorunda kaldı. Nüfusunun yaklaşık yüzde 12’sinin Müslüman olduğu Tayland’da bayram namazına farklı ülkelerden Müslümanların katılmasıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. Yan yana duran Müslümanlar, namazın ardından birbirleriyle bayramlaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bayrama eşiyle gelen Türkçe konuşan Tayland vatandaşı Muhammed İdris, ülkesinde bayram namazlarına artan ilgiden memnun olduğunu belirterek, Türk halkını tebrik etti.

haber-yusufeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu