Ekonomi

Wolfe Research, Skydance haberlerinin ardından Paramount Global’i yükseltti

Perşembe günü Wolfe Research, Paramount Global (PARA) değerlendirmesini güncelledi ve notunu Underperform’dan Peer Perform’a yükseltti. Bu değişiklik, firmanın Paramount’un değerli varlıklarını ve Skydance ve Apollo’yu içeren potansiyel bir rekabetçi teklif durumunu öne süren son medya kapsamı tarafından vurgulanan isteğe bağlı nakit akışı yaratma potansiyelini kabul etmesinden kaynaklanmaktadır.

Paramount’un geleceğine ilişkin tartışmalar geçtiğimiz ilkbaharda şirketin temettüsünü azaltması ve BDT & MSD’den Paramount’un A Sınıfı hisselerinin çoğunluğuna sahip olan National Amusements’a önemli bir sermaye girişi almasının ardından yoğunlaştı. Çarşamba günü Wall Street Journal, Paramount’un Skydance tarafından satın alınma şansının arttığını belirterek, Apollo’nun görüşmelere uyum sağlama konusundaki istekliliğine dikkat çekti.

Wall Street Journal ayrıca Skydance’in Paramount ile birleşmeyi araştırmak için 30 günlük tek müzakere dönemine başladığını ve Shari Redstone ile ön şartlar üzerinde anlaşmaya varıldığını bildirdi. Bu ilerlemeyle birlikte analistler, Skydance’i Paramount ile entegre edecek potansiyel birleşmenin Paramount’un bağımsız yönetim kurulunun onayını alma olasılığının arttığına inanıyor.

Derecelendirme artışı, firmanın analitik yaklaşımıyla tutarlı olarak bir hedef hisse fiyatı belirtilmeden yayınlandı. Not artırımının gerekçesi, mülkiyette bir değişiklik olasılığı daha olası göründüğü için, Paramount’un ek kazançlar için daha düşük piyasa değerinden yararlanma olasılığının azalmasıdır.

Skydance ile önerilen birleşmenin tüm hissedarlar için faydalı olduğu düşünülmektedir. Münhasır müzakere hakları, Skydance liderliğinin Paramount ile tüm paydaşlar için uygun bir şekilde güçlerini birleştirmeyi amaçlayan stratejik bir hamlesine işaret ediyor. Çarşamba günü hisse değerinde yaşanan kayda değer artışın ardından analistler, Paramount’un Film bölümü için öngörülen işletme değerinin FAVÖK’e oranının, CBS ve kablo ağı varlıkları için ihtiyatlı değerlendirmeler de dahil olmak üzere 15,4 kattan az olmayacağını tahmin ediyor. Bu oran, şirketin film kataloğunun yarattığı güçlü nakit akışı göz önüne alındığında haklı görülebilir.

Özetle, Paramount Global için Peer Perform olarak yapılan değişiklik, şirketin piyasa değerlemesinin stratejik pazar konumu ve Skydance ile verimli bir birleşme olasılığı ile haklı olduğu konusunda genel bir anlaşmaya işaret ediyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

gungorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu