Haber

Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner’in hapis cezası onadı

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner hakkında, başkanlık yaptığı dönemde “taksirle görevi kötüye kullanma” suçundan yargılanan davada 3 ay 3 gün hapis ve 47 gün hak mahrumiyeti cezası onandı. İlçedeki Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)

Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi’nin “taksirle görevi kötüye kullanma” suçundan verdiği hapis cezasına Şahiner’in itirazı üzerine karar üst mahkemeye götürüldü.

Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 8. Ceza Dairesi, delilleri ve tanık beyanlarını inceledikten sonra sanıkların itirazının reddine karar verdi.

Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner yaptığı yazılı açıklamada, mahkemenin siyasi baskıyla karar verdiğini savundu.

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olduğu 1994-2013 yılının ortalarında odadan maaş, yolluk ve huzur hakkı almadığını belirten Şahiner, makamını bile kullanmadığını savundu. bu dönemde araba

Şahiner, “Mahkeme tarafından suçsuzluğum ve haklılığım tescillendiği halde siyasi baskı nedeniyle 45 gün ‘siyasi yasak’ kararı verdiler. Muhalefet belediyesi olduğumuz için yargılandığım süre boyunca 145 soruşturma ve 22 mahkeme geçirdim. 9 yıllık belediye başkanlığı. Bunlara şükürler olsun. “Hepsinden temiz çıktık. Müfettişler dahil belediyemiz hakkında verdiği raporlar onların kayıtlarıdır.” sözlerini kullandı.

Belediye hizmetlerinin kesintiye uğramayacağının altını çizen Şahiner, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar atılan iftiralar, asılsız haberler ayaklarının altına girmiştir. Bütün kirli işleri yapmalarına rağmen toplum içinde utanmadan dolaşmaktadırlar. Bu siyasi kararlar hiçbir zaman hizmet etmemize engel olmayacak, mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. 48. gün görev başında olacağım. 47 gün “Hizmetler yıl boyunca kesintisiz devam edecek. Bu konuda belediye meclis üyelerimize ve ekibime güvenim tamdır.”

Şahiner, eski Sungurlu TSO Genel Sekreteri Mehmet Fenercioğlu ile birlikte yargılandığı “zimmet” davasında “taksirle görevi kötüye kullanma” suçundan 3 ay 3 gün hapis ve 47 gün haktan mahrumiyet cezasına çarptırıldı. Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. para cezasına çevrildi.

alacakaya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu